tel. : +420 602 106 396
fax : +420 211 142 035

telekomunikace   |   MW zabezpečení kontakt   |   o nás   |   reference   |   úvodní stránka

Přehled nabízených MW prvků :

Forteza RELIEF - obvodové zabezpečení, zabezpečení typu "first line detection"
Systém detekce založený na narušení el.-mag. pole mezi dvěma vodiči. Lze instalovat mnoha způsoby, nejčastější je použití pro detekci překonání výškové bariéry jako jsou zdi, ploty, brány(obr.1), ale lze vytvářet i imaginární stěnu, jejíž průchod je detekován(obr.2). Systém je resistentní proti falešným alarmům způsobeným počasím, vegetací a drobnou zvěří.
Vhodné hlavně k monitorování větších pozemků a ploch, lesů a polí. Vhodné k použití v kopcovitém nebo nerovném terénu.

Forteza FMW - bistatické MW obvodové zabezpečení, zabezpečení typu "first line detection"
Perimetrické zabezpečení, resp. systém detekující průchod mezi dvěma mikrovlnnými bránami(bariérami), založený na mikrovlnném rádiovém spojení(nikoliv optickém - IR). Lze instalovat samostatně i vytvořit sériově zapojený uzavřený střežený okruh. Výhodou je široká škála typů zařízení dle vzdálenosti mezi bariérami(50-500m), široký rozsah nastavení citlivosti, resistence proti falešným alarmům způsobeným počasím, vegetací a drobnou zvěří a v případě sériového uspořádání žádné mrtvé zóny.
Nejčastěji využíváno k venkovní ochraně budov a objektů, ale i staveb nebo venkovních skladů.

Forteza FONAR - skryté bistatické MW obvodové zabezpečení, zabezpečení typu "first line detection"
Princip zařízení je víceméně stejný jako u Fortezy FMW, jen má navíc funkci "učení" a je maskováno do stojanové zahradní lampy, ve které jsou umístěny jedna nebo dvě bariéry. Vzdálenost do 75m, napájení 230V.
Ideální pro obvodové zabezpečení zahrad, rodinných domů a předzahrádek soukromých i veřejných objektů.

Forteza ZEBRA - monostatické MW zabezpečení s kontrolou zón
Zařízení porovnává vysílaný a odražený signál a v případě změny nahlásí alarm v daném sektoru. Zebra vyhodnocuje 12 sektorů ve vzdálenosti 0 - 40m od zařízení, umožňuje sledovat pouze vybrané zóny a celkově upravovat citlivost na narušení. Díky tomu má také vysokou resistenci proti falešným alarmům způsobeným počasím, vegetací a drobnou zvěří.
Používá se hlavně u průjezdů, bran, závor, většího otevřeného prostoru(sklad, hala) a kdekoliv tam, kde nelze použít bistatické bariéry.


Mikrovlnné perimetrické zabezpečení objektů, instalace zabezpečovací techniky
(návrh, projekt, instalace, nastavení, testy a měření, servis, údržba)

Dodáváme a kompletně instalujeme perimetrické mikrovlnné(MW) zařízení firmy Forteza. Nabízíme kompletní realizaci projektu včetně návrhu, projektové dokumentace, samotné instalace, nastavení a měření až po integraci do stávajícího EZS(elektronického zabezpečovacího zařízení) nebo i zcela nového EZS. Dle domluvy jsme schopni poskytnout i pouze dílčí služby, včetně zajištění samostatných komponentů pro individuální montáž. V případě dočasných projektů lze komponenty i pronajmout.

Forteza se MW technologiemi zabývá již řadu let, její produkty byly primárně vyvýjeny pro potřeby armády a dodnes střeží množství důležitých objektů jako např. Kreml nebo kosmodrom Bajkonur. Produkty značky Forteza prošly testy o shodě s evropskými standardy a mají certifikaci CE.

MW technologie - mikrovlnný přijímač a vysílač (bariéry) mezi sebou vytvoří neviditelné elektromagnetické pole ve tvaru elipsy, které je zařízením neustále vyhodnocováno. Pokud je toto střežené pole narušeno(např. člověkem), systém vyhodnotí změnu a spustí alarm. Technologie není citlivá na okolní vlivy jako jsou mlha, déšť, oslnění sluncem, sníh, malá zvířata a okolní vegetace(narozdíl od technologie IR).

Hlavní výhody :
-   minimum falešných alarmů (nelze srovnávat s PIR)
-   široké nastavení citlivosti
-   různé délky, různé tvary profilu terénu
-   odolnost vůči povětrnostním vlivům
-   slevy na pojistném